چگونه بفهمیم دستگاه شما از فناوری MHL پشتیبانی می کند یا خیر؟

فناوری MHL

اخیراً فناوری های مختلفی مانند  OTG، Miracast، DLNA  و غیره به منظور کمک به کاربر در استفاده بهتر از دستگاه هوشمند خود توسعه یافته اند. یکی از فناوری هایی که توجه زیادی را به خود جلب کرده است MHL است. با این حال، بسیاری از کاربران هنوز در مورد این فناوری تردیدهای زیادی دارند. سوالات متداول در مورد فناوری MHL عبارتند از : MHL چیست؟، فناوریMHL  چگونه کار می کند؟ آیا گوشی من MHL دارد؟ مهم ترین ویژگی های کابل  HDMI و کابل VGA چیست؟

چگونه بفهمیم دستگاه شما از فناوری MHL پشتیبانی می کند یا خیر؟

این نوشته در مورد MHL و کاربردهای آن اختصاص یافته است و در عین حال به سوالات شما پاسخ میدهد؟

فناوری MHL  چیست؟

MHL  یک استاندارد فناوری است که توسط برخی از تولیدکنندگان برتر گوشی های هوشمند و لوازم الکترونیکی مصرفی در جهان  نوکیا، سامسونگ، سیلیکون ایمیج، سونی و توشیبا توسعه یافته است. تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های دارای فناوری MHL می‌توانند فوراً به تلویزیون‌های بزرگ‌تر با وضوح بالا متصل شوند تا ویدیو، تصاویر و بازی‌ها را با صدای فراگیر همه‌جانبه نمایش دهند. فناوری MHL به این معنی است که محتوای شما بزرگتر است، بنابراین می توانید بنشینید، لذت ببرید و تجربه کنید.
MHL  امتیازهای دیگری نیز دارد ، وقتی گوشی شما به تلویزیون وصل است، آن را شارژ می کند. و می توانید از کنترل از راه دور تلویزیون برای کنترل محتوایی که از تلفن خود در صفحه بزرگ استفاده کنید.

چگونه بفهمیم دستگاه شما از فناوری MHL پشتیبانی می کند یا خیر؟

فناوری MHL  مخفف چیست؟

MHL  مخفف ” Mobile High-Definition Link ” است. به زبان ساده، MHL  یک فناوری توسعه یافته توسط سازندگان بزرگ گوشی های هوشمند است که به شما امکان می دهد محتوای دستگاه خود را به تلویزیون سازگار با HDMI پخش کنید. شما می توانی فناوری MHL را فقط به عنوان یک آداپتور دیگر در نظر بگیرید که می تواند جای یک پورت HDMI با اندازه کامل را بگیرد . چرا کابل HDMI صدا ندارد؟

چگونه بفهمیم دستگاه شما از فناوری MHL پشتیبانی می کند یا خیر؟

با این حال، چیزی که باید به آن توجه داشت این است که MHL یک استاندارد فناوری است و فقط یک فناوری اختصاصی نیست. این بدان معنی است که، درست مانند USB، هر سازنده ای که می خواهد MHL را وارد کند باید مجموعه ای از دستورالعمل ها را دنبال کند تا دستگاه به خوبی با هر تلویزیون و دستگاه HDMI کار کند.

MHL  چگونه کار می کند؟

در واقع درک آن بسیار ساده است. مثالی از Samsung Galaxy S3 که یک گوشی دارای MHL است. این دستگاه تنها یک پورت micro USB دارد و هیچ درگاه خروجی HDMI سنتی ندارد. با این حال یک آداپتور جداگانه آداپتور MHL را می توان با استفاده از آن خریداری کرد که می توانید دستگاه را به یک تلویزیون سنتی دارای پورت HDMI متصل کنید. آداپتور MHL میکرو USB را به یک پورت HDMI تبدیل می کند، سپس می تواند به یک کابل HDMI استاندارد متصل شود.
با این حال سامسونگ اقدام به ساخت آداپتورهای اختصاصی خود کرده است که فقط با گوشی‌های سامسونگ کار می‌کنند و به آداپتورهای سامسونگ میکرو USB به HDMI معروف هستند. از سوی دیگر اکثر دستگاه‌های دیگر از یک آداپتور استاندارد استفاده می‌کنند که به عنوان آداپتور استاندارد Micro-USB-to-HDMI  شناخته می‌شود.

چگونه بفهمیم دستگاه شما از فناوری MHL پشتیبانی می کند یا خیر؟

آیا گوشی من از فناوری MHL پشتیبانی می کند؟

از آنجایی که هیچ پورت جداگانه ای برای MHL وجود ندارد، این پورت با درگاه USB یکپارچه شده است، دانستن اینکه آیا گوشی شما از فناوری MHL پشتیبانی می کند یا خیر؟ می تواند بسیار گیج کننده باشد. با این حال به راحتی می توان فهمید که آیا تلفن شما این کار را می کند یا خیر؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که در وب‌سایت رسمی MHL، اگر گوشی شما در لیست ویژگی‌هایی MHL است، تبریک می‌گوییم، تلفن شما از فناوری MHL پشتیبانی می‌کند!

چگونه بفهمیم دستگاه شما از فناوری MHL پشتیبانی می کند یا خیر؟

چگونه می توانم بفهمم گوشی اندرویدی من از HDMI پشتیبانی می کند؟

همچنین می‌توانید مستقیماً با سازنده دستگاه خود تماس بگیرید و بپرسید که آیا دستگاه شما از خروجی ویدیوی HD پشتیبانی می‌کند یا می‌توان آن را به نمایشگر HDMI متصل کرد. همچنین می‌توانید فهرست دستگاه‌های فعال‌شده با MHL و لیست دستگاه‌های پشتیبانی‌شده SlimPort را بررسی کنید تا ببینید آیا دستگاه شما دارای این فناوری است یا خیر.

چگونه تلفن غیر MHL خود را به تلویزیون وصل کنم؟

تلفن خود را به تلویزیون HDMI با استفاده از USB Type-C وصل کنید. با پشتیبانی از استاندارد DisplayPort، انعکاس صفحه نمایش USB-C به HDMI از نمایشگر تلفن یا رایانه شما به تلویزیون را فعال می کند. به سادگی کابل USB-C را به Android وصل کنید، سپس آن را به یک ایستگاه اتصال مناسب با خروجی HDMI یا یک آداپتور USB-C به HDMI وصل کنید.

چگونه بفهمیم دستگاه شما از فناوری MHL پشتیبانی می کند یا خیر؟

آداپتور  فناوری MHL چیست؟

پیوند با وضوح بالا MHL به یک رابط USB استاندارد اجازه می دهد تا سیگنال های ویدئویی دیجیتال را حمل کند. اگرچه بسیاری از دستگاه های تلفن همراه از کانکتور micro-USB استفاده می کنند و آداپتورهای MHL می توانند به دستگاه تلفن همراه شما وصل شوند، دستگاه تلفن همراه همچنان به پشتیبانی MHL نیاز دارد.

چرا آداپتور MHL من کار نمی کند؟

مطمئن شوید که دستگاه تلفن همراه به ورودی HDMI تلویزیون با برچسب MHL متصل است. مطمئن شوید که ورودی MHL در تلویزیون فعال است: در کنترل از راه دور ارائه شده، HOME ←  سپس تنظیمات ← راه اندازی یا کانال ها و ورودی ها ← تنظیمات همگام سازی ،کنترل HDMI → تغییر ورودی خودکار MHL را انتخاب کنید.

چگونه بفهمیم دستگاه شما از فناوری MHL پشتیبانی می کند یا خیر؟

آیا سامسونگ A51 از HDMI پشتیبانی می کند؟

پشتیبانی از MHL  در اکثر گوشی های سامسونگ از جمله گلکسی A51، از MHL پشتیبانی می کنند. با استفاده از کابل MHL-HDMI، می توانید صفحه گوشی خود را به هر پروژکتور یا تلویزیونی منعکس کنید.

چگونه از تلفن خود به عنوان USB برای تلویزیون خود استفاده کنم؟

تلفن هوشمند اندرویدی و کابل Micro USB را آماده کنید. تلویزیون و گوشی هوشمند را با کابل Micro USB وصل کنید. تنظیمات USB گوشی هوشمند را روی حالت انتقال فایل یا MTP تنظیم کنید. برنامه  Media Player  تلویزیون را باز کنید.

چگونه بفهمیم دستگاه شما از فناوری MHL پشتیبانی می کند یا خیر؟

کدام گوشی های سامسونگ با فناوری MHL سازگار هستند؟

  • سامسونگ گلکسی اس 2
  • سامسونگ گلکسی نوت
  • سامسونگ گلکسی اس 3
  • سامسونگ گلکسی نوت 2.
  • سامسونگ گلکسی نوت 3
  • سامسونگ گلکسی نوت 4
  • سامسونگ گلکسی اس 5.
  • Samsung S4
  • Samsung Galaxy S4 Active

 

رادینو پلاس به عنوان بزرگترین واردکننده و پخش کننده لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر و انواع حافظه و قطعات شما را به فروشگاه اینترنتی خود دعودت میکند تا با بهترین قیمت عمده محصولات مورد نیاز مغازه و مصرفی خود را از این فروشگاه تامین کنید.

تنوع بی نظیر و خدمات پس از فروش و قیمت منصفانه از ویژگی های بارز بازرگانی رادینو پلاس است که سالیانی به کار واردات و پخش لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر از مبدا چین و دبی مشغول است و در سطح اول این بازار موبایل و کامپیوتر قرار دارد.

برای دیدن قیمت های ویژه ما روی ورود به فروشگاه کلیک کنید

ورود به فروشگاه رادینو پلاس

وارد کننده لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد