10 روش تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل

 10 روش تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل
تعویض باتری گوشی بعد از مدت زمانی در بین کاربران یک امر طبیعی است. چرا که ظرفیت باتری گوشی کاهش میابد. آیا می دانید چطور می توانیم باتری تقلبی از اصل تشخیص بدهیم؟ در این نوشته به معرفی 10 روش تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل می پردازیم. آیا می دانید بهترین روش های سالم نگه داشتن عمر باتری لپ تاپ چیست؟   10 روش تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل

آیا می دانید چرا باتری ها نیاز به تعویض دارند؟

باتری های امروزی از نوع لیتیوم یونی طراحی شده اند، این نوع باتری ها یکی از بهترین نوع باتری در شرکت های معتبر می باشند. این باتری ها می توانند انرژی گوشی به خوبی تامین کنند. با این وجود مشکلاتی نیز دارند: مانند ورم کردن یا باد کردن باتری یکی از مهم ترین مشکلات باتری های لیتیوم یونی است. غیر از تمام قابلیت های خوب این باتری افت تدریجی ظرفیت و توان شارژ دهی از دیگر مشکلات این باتری ها است. این باتری ها بعد از گذشت زمان و با قرار گرفتن در برق به مرور ظرفیت شارژ دهی اصلی خود کاسته می شود. اگر باتری شما 3000 میلی آمپر ساعتی بعد از 2 سال ظرفیت به 2400 میلی آمپر ساعت میرسد. یعنی این بار بعد از گذشت دو سال 80 درصد ظرفیت اصلی کاهش یافته است. هر قدر نسبت به باتری مراقبت بیشتری داشته باشید، نمی توان از افت تدریجی و توان شارژدهی جلوگیری کنید. ولی می توان سرعت کاهش ظرفیت باتری را تغییر دهیم. هر باتری لیتیوم یونی بعد از گذشت زمان از ظرفیت اصلی کاسته می شود. در این زمان تعویض باتری گوشی بهترین راه حل است. برای خرید باتری تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل یکی از مهم ترین نکات  می باشد.   آیا می دانید چرا باتری ها نیاز به تعویض دارند؟

روش های تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل

یکی از مهم ترین آگاهی در زمان خرید تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل است. امروزه باتری تقلبی و فیک افزایش یافته اند که با قیمت ارزان تری نسبت به باتری اورجینال و اصلی به فروش می رسند. کاربران به دنبال راه حلی برای تشخیص باتری گوشی اصل از فیک هستند؟ در این نوشته به نکات مهمی توجه خواهیم کرد که به آسانی تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل بپردازید.
  • روش های بسته بندی باتری لیتیوم یونی
  • بررسی تاریخ تولید باتری
  • بررسی برچسب دور باتری لیتیوم یونی
  • بررسی لبه باتری لیتیوم یونی
  • نوشته های روی برچسب باتری لیتیوم یونی
  • بررسی بدنه باتری لیتیوم یونی
  • بررسی محل اتصالات باتری لیتیوم یونی
  • بررسی جنس باتری لیتیوم یونی
  • توجه به قیمت باتری های اصل
  • بررسی عبارت حک شده روی بدنه باتری
  روش های تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل

بررسی بسته بندی باتری

یکی از روش های تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل روش های بسته بندی باتری می باشد. دقت بیشتری به بسته بندی و جعبه محصول کنید. باتری اصلی تمامی نوشته ، لوگو و اطلاعات حک شده از کیفیت مناسبی برخوردارند. بسته بندی باتری ها فیک نوشته ، لوگو کیفیت مناسبی ندارد.

بررسی تاریخ تولید باتری

یکی از روش های تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل تاریخ تولید باتری است . باتری های اصلی تاریخ تولید بر روی بدنه حک شده است. مهم نیست باتری تاریخ تولید چقدر باشد، ولی تاریخ تولید حک شده در روی بدنه باتری لیتیوم یونی با جعبه بسته بندی باید یکسان باشد.   بررسی تاریخ تولید باتری

بررسی برچسب دور باتری لیتیوم یونی

آیای می دانستید دور باتری لیتیوم یونی گوشی برچسب نصب می گردد. که اطلاعاتی مانند تاریخ تولید ، ظرفیت ، لوگو و شرکت سازنده قرار دارد. این برچسب با رنگ نقره ای و سیاه طراحی می شود. دقت به برچسب دور یکی دیگر از روش های تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل است.    اگر نتوانستیم باتری گوشی اصل از باتری تقلبی تشخیص بدهیم چه کنیم؟

بررسی لبه باتری لیتیوم یونی

بررسی لبه باتری یکی از روش های تشخیص باتری تقلبی از باتری اصل می باشد. باتری را روی میز قرار دهید ، سپس وضعیت لبه های فوقانی سپس لبه های زیرین باتری لیتیوم یونی بررسی کنید. اگر باتری شما اورجینال باشد لبه های باتری صاف و شفاف می باشد. برچسب روی باتری نیز بر روی لبه باتری صاف و  یکسان قرار گرفته است. اگر باتری فیک باشد لبه های فوقانی صاف نیستند ، همچنین برچسب صاف قرار نگرفته است.   بررسی لبه باتری لیتیوم یونی

بررسی نوشته های روی برچسب باتری لیتیوم یونی

یکی دیگر از روش های تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل بررسی نوشته های روی باتری لیتیوم یونی است. به کیفیت نوشته ها که روی برچسب باتری حک شده اند دقت کنی. اگر نوشته از کیفیت و کم رنگ و ناخوانا حک شده ، نشانه فیک و تقلبی بودن محصول است. باتری های اصل و اورجیتال نوشته ها یکنواخت با  خوانایی بالا و شدت رنگ مناسب حک شده اند.  

بررسی بدنه باتری لیتیوم یونی

بررسی تمام بخش های بدنه باتری لیتیوم یونی یکی دیگر از راه های تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل می باشد. باتری های اصلی هیچگونه ناهماهنگی فیزیکی در بخش های مختلف باتری دیده نمی شود. ولی باتری های فیک اگر به بدنه نگاه کنید ناهماهنگی ها را می بینید. بررسی محل اتصالات باتری لیتیوم یونی یکی دیگر از روش هایی که تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل محل اتصالات می باشد، این روش نسبت به روش ها دیگر کمی سخت است. در این روش به اتصالات طلایی رنگ باتری دقت کنید. باتری های اورجینال اتصالات با هم هماهنگ هستند و عمق کم می باشد. ولی باتری فیک اتصالات عمق بسیار دارند و هماهنک نیستند.   10 روش تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل

بررسی جنس باتری لیتیوم یونی

یکی دیگر از روش های تشخیص باتری لیتیوم یونی بررسی جنس باتری می باشد. بدنه های اورجینال و اصلی از پلاستیک PC طراحی شده اند. اما باتری های فیک و تقلبی برای کاهش هزینه ها از پلاستیک بازیافتی طراحی شده اند. باتری های فیک بدنه آن ها یکنواخت و زیبا نیست، قبل از خرید باتری لیتیوم یونی بدنه آن را لمس کنید اگر بدنه سطحی ناهموار داشت این باتری بدون شک فیک است. باتری های اورجینال و اصلی بدنه یکنواخت دارند و با لمس کردن بدنه متوجه خواهید شد.

توجه به قیمت باتری های اصل

یکی دیگر از راه های تشخیص باتری گوشی تقلبی از باتری اصل قیمت باتری اصل و اورجینال نسبت به فیک می باشد. باتری های اصلی قیمت بالاتری دارند، اگر باتری ارزان بود بدون شک تقلبی و فیک است. نکته: تنها قیمت گران نشان دهنده اصل بودن باتری نیست بعضی از شرکت ها باتری های تقلبی با قیمت گران تولید می کنند. این روش یکی از روش های فریبنده می باشد، در نتیجه گران بودن باتری تنها نشان دهنده اورجینال بودن آن نیست، ولی ارزان بودن نشان دهنده فیک بودن است.   توجه به قیمت باتری های اصل

بررسی عبارت حک شده روی بدنه باتری

روی بدنه باتری های اصلی عبارت های حک شده که نشان می دهد باتری توسط شرکت خاصی تولید و عرضه می شود. به عنوان مثال گوشی گلکسی نوت 5 روی بدنه باتری اصلی نام شرکت سامسونگ حک شده است. اگر باتری تقلبی و فیک باشد روی بدنه اصلی هیچ نام حک نشده است. برای اطلاعات حک شده روی بدنه باتری برچسب باز کنید و بدنه باتری را با دقت نگاه کنید، اگر باتری اورجینال باشد شرکت سازنده حک شده است.    اگر نتوانستیم باتری گوشی اصل از باتری تقلبی تشخیص بدهیم چه کنیم؟

 اگر نتوانستیم باتری گوشی اصل از باتری تقلبی تشخیص بدهیم چه کنیم؟

اگر با وجود راه های تشخیص باتری گوشی اصل از باتری فیک باز فکر می کنید نمی توانید باتری اصل از فیک تشخیص دهید، پیشنهاد می کنم از مراکز معتبر که باتری های اصل با گارانتی عرضه می کنند خرید کنید. در این زمان خیالتان راحت است و نگرانی تشخیص باتری فیک از اصل ندارید. بازرگانی رادینو یکی از عرضه کنندگان لوازم جانبی اصل می باشد.    

رادینو پلاس به عنوان بزرگترین واردکننده و پخش کننده لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر و انواع حافظه و قطعات شما را به فروشگاه اینترنتی خود دعودت میکند تا با بهترین قیمت عمده محصولات مورد نیاز مغازه و مصرفی خود را از این فروشگاه تامین کنید.

تنوع بی نظیر و خدمات پس از فروش و قیمت منصفانه از ویژگی های بارز بازرگانی رادینو پلاس است که سالیانی به کار واردات و پخش لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر از مبدا چین و دبی مشغول است و در سطح اول این بازار موبایل و کامپیوتر قرار دارد.

برای دیدن قیمت های ویژه ما روی ورود به فروشگاه کلیک کنید

ورود به فروشگاه رادینو پلاس

وارد کننده لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد